Galeria zdjęć

Quest w poszukiwaniu miejsc związanych ze zdrowiem po Olsztynie w Żabkach.
Żabki zorganizowały sobie pracownię malarzy i wykonały pracę: „Warmińskie jezioro” przy pomocy farb mieszanych na paletach.
Dzień pustej klasy w Żabkach
Pożegnanie przedszkola w Żabkach!
„Spacer Pana Kopernika” teatrzyk kamishibai w Żabkach
Dzień Dziecka i wyprawa na lody w Żabkach
Wystawę: „Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa” prezentowaną przed Ratuszem obejrzały dzieci z gr „Żabki”
Poznanie zawodu programisty oraz oglądanie ruchomej makiety z klocków sterowanej zdalnie.
Spotkanie w ramach projektu ” Las blisko nas”. Zabawy ruchowe w lesie z Panią Zdzisławą Łukaszewską Żabek i Zielonych Groszków. Dzieci z naturalnych elementów tworzyły tor przeszkód.
Ćwiczenia gimnastyczne w ogrodzie
Prace na grządce warzywnej. Sadzimy sałatę i siejemy rzodkiewkę
Dzień Mamy i Taty w Żabkach. Żabki złożyły rodzicom życzenia, zaśpiewały wzruszające piosenki i zaprosiły na warsztaty sensoryczne, które były Finałem Innowacji „Sensofigle”. Największa popularnością cieszyły się oczywiście zabawy z makaronem i masami (ciecz nienewtonowska i piasek kinetyczny).
„Kodowane zawody rodziców” Ostatnie zajęcia w tym roku za nami! Dziś po rozmowie na temat zawodów rodziców zakodowaliśmy Tulipana dla Mamy i Taty. Dziękujemy wszystkim za wspólne spotkania przez cały rok szkolny!
Żabki uczestniczyły w Festynie zmysłów zorganizowanym przez studentki UWM-u. Zmysł ruchu doskonaliły w tańcu, wzroku w zabawach archeologicznych, uwagi w kodowaniu, słuchu w rozwiązywaniu zagadek, mowy w śpiewaniu i zmysł węchu i smaku podczas doświadczeń. Dziękujemy!
Majowe niezapominajki w Żabkach
Wycieczka dzieci do lasu ze Stowarzyszeniem „Nasze Jakubowo” w ramach projektu „Las blisko nas”
Wycieczka po Olsztynie, szukamy miejsc upamiętniających sławnych ludzi.
Wizyta na Zamku, spotkanie z Mikołajem Kopernikiem i poszukiwaniem ziół
Dzień Ziemi
Sportowy piątek
Szukanie jajek od wielkanocnego Zająca w ogrodzie przedszkolnym
W Wielkanocnym klimacie
Misja „Pisanka” zakończona sukcesem! Wycieczkę do kina Helios rozpoczęliśmy od poznania „systemu dowodzenia” tym miejscem, takim komputerem, który sprawia, że możemy oglądać film na dużym ekranie. Jest tu np. bardzo dużo głośników, przewodów i innych trochę niezwykłych urządzeń, które doskonale działają i jest możliwe oglądanie filmu. Naszym przewodnikiem był Tata Hani Tomaszewskiej, to Jego miejsce pracy. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie! Później zajęliśmy miejsca na widowni i śledziliśmy akcję filmu o dzielnym Zającu i jego Przyjaciołach. Dzieci były zadowolone z wyprawy.
Wiosna z Kopernikiem w Bibliotece Piątka w grupie Żabki
Dzisiaj Dzień Leśnika i Drzewiarza. Leśnicy cieszą się sporym szacunkiem, chronią bogactwo przyrodnicze, dbają o wypełnianie licznych zadań społecznych i gospodarczych. Dzieci z grupy Żabki spotkały się w Lesie Miejskim z przedstawicielami tego zawodu, podziękowały z ich trud i podczas spaceru po lesie mogły zadawać nurtujące ich pytania o drzewa, zwierzęta i ekosystem leśny. Dziękujemy!
Kodowane zawody rodziców
Wiosenne Żaby i Motyle
Powitanie wiosny
Wprowadzenie litery C i sadzenie cebuli 😊
Spacer edukacyjny po Cmentarzu Jakubowym z tatą Marysi, porządkowanie opuszczonego grobu
„Gdzie spotkamy zwierzęta? ” Dzieci za pomocą klocków Lego Steam Park budowały Zoo, las, dżunglę, farmę.
Dzień Kobiet, składanie życzeń, wręczanie prezentów
Dzień Dinozaura
Tłusty Czwartek – etapy przygotowania „Pączków” z papieru
Wizyta w Multicentrum- dzieci obejrzały film o Koperniku, kolorowały na tabletach graficznych ilustracje Mikołaja Kopernika. Następnie budowały z klocków zamek warmiński.
Projekt Emocja- moduł 3 MOC SŁÓW
Dzień Kota, do zajęć zainspirowała nas Pani z Biblioteki Piątka czytając opowiadanie „Czarny kot, biała kotka”. Ćwiczyliśmy naśladując kocie ruchy, bawiliśmy się kłębkiem wełny, wykonaliśmy pracę plastyczną „Kot” z wachlarzy.
Zajęcia z innowacji sensofigle „Uciski, dociski, masaże”. Dziś stymulowaliśmy zmysł Propriocepcji. Propriocepcja t.j zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała. Receptory tego zmysłu ulokowane są w mięśniach, ścięgnach i stawach. Dzięki temu zmysłowi wiemy, jak ułożone są nasze kończyny bez patrzenia na nie. Dzieci dokładnie wymasowały się pikami z kolcami, gąbkami o różnej strukturze, następnie robiły z kolegi/ koleżanki naleśnika. Było przy tym dużo śmiechu. Czekał na nas tor przeszkód kończący się skokiem na miękka poduchę. Podczas drugiego toru musieliśmy przenieść ciężka skrzynie. Na koniec boksowaliśmy worek sako.
Walentynki
„Kodowane zawody moich rodziców” Tym razem spotkaliśmy się z rodzicami, którzy wykonują zawód medyczny: Okulista, pielęgniarka, przedstawiciele medyczni. Rodzice opowiedzieli swojemu dziecku o swoim zawodzie i wspólnie odkodowaliśmy torbę medyczną, apteczkę. Następnie dzieci i rodzice rysowali drogę dla ozobota, która przedstawiała rzecz, która dzieciom kojarzy się z zawodem rodzica.
Ćwiczenia gimnastyczne z elementami muzyki i matematyki
METODA AKTYWNEGO SŁUCHANIA MUZYKI WG BATII STRAUSS: Pizzicato – L. Delibes jako wstęp do wprowadzenia litery :G, g jak gama i garnek w Żabkach.
Wprowadzenie litery B, b z babcią Amelii w Żabkach
Multicentrum, zabawy z wykorzystaniem technologii informatycznych w kącikach konstrukcyjnym i komputerowym
„Karm z głową” Akcja we współpracy z Nadleśnictwem Olsztyn, Zarządem Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Dzięki Olsztyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu nad Jeziorem Długim oraz w Parku im. Janusza Kusocińskiego stanęły automaty do wydawania karmy dla ptaków. Miasto chce przy okazji uświadamiać mieszkańców, jak mądrze dokarmiać ptaki, bo okazuje się, że dawanie im chleba wcale nie jest dobre. Dzieci z grupy Żabki otrzymały kulki z karmą do domu i jako przykład dla całego miasta dokarmiały ptaki we właściwy sposób.
Zabawa karnawałowa
W Żabkach poznajemy zwyczaje ptaków z akcją Nadleśnictwa Olsztyn „Karm z głową”
Wigilia oraz wizyta Mikołaja
Urodziny w grudniu
„Jasełka” oraz występ w strojach warmińskich
„Olsztyńskie zielone zakątki”- Quest po Olsztynie. Żabki wybrały się do Lasu Miejskiego nad Łynę
Projekt Emocja. Rysowanie, malowanie Wymyślonego balonika z zastosowaniem aplikacji Quliver.
Ćwiczenia gimnastyczne inspirowane metodą Ruchu rozwijającego W. Sherborne w Żabkach
W imieniny dwóch sławnych w Olsztynie Mikołajów – Kopernika i tego z Laponii przed ratuszem zaświeciła się choinka bożonarodzeniowa. Urząd Miasta z tej okazji zorganizował imprezę pod hasłem „Zdrowe, aktywne i bezpieczne święta”. Ozdoby na drzewku zostały zasilone… siłą mięśni. Dzisiaj rozświetliły ją dzieci z grupy Żabki.
W tym tygodniu omawialiśmy historię powstawania ziemi, prehistoryczne organizmy, dinozaury i pracę górnika. Dzisiaj zaprosiliśmy geologa, tatę Tymoteusza, żeby uzupełnić nasze wiadomości.
W Mikołajki na Żabki czekały zadania od samego św. Mikołaja! Dzieci znalazły koperty z zadaniami, w których czekały zabawy z ozobotami, wspólne rysowanie wymarzonych prezentów przy muzyce, poranny aerobic, tworzenie Mikołajowej pracy plastycznej. A nagrodą za wykonanie zadań były prezenty ukryte w bucikach ☺
Kalendarz adwentowy w Żabkach. Wykonujemy wszystkie zadania
Wizyta w Multicentrum – druga grupa
Ćwiczenia gimnastyczne
Zabawy i wróżby andrzejkowe
Zabawy na śniegu
Żabki w MultiCentrum
„Kodowane zawody naszych rodziców” w Żabkach. Rodzice prezentują swój zawód. Wspólnie kodują na macie napis „sklep” i tworzą drogę dla Ozobotów: dojazd do sklepu i świąteczne prezenty.
Dzień Pluszowego Misia
Wprowadzenie litery D, d jak dom z Lego Steam w Żabkach
Aerobic z pałkami w ramach sportowego piątku

 

Wprowadzenie litery T, t razem z wizerunkiem taty w Żabkach
Dzień Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości w Żabkach, przy pomocy Lego Emocje rozmawialiśmy na temat: Jakie uczucia możemy mieć w związku z naszą Ojczyzną, naszym krajem – Polską?
Gdzie mieszkamy, gdzie się bawimy? – zabawy zestawem Lego Steam w Żabkach
W Żabkach historyjka obrazkowa do legendy „O orle białym” metodą drzewka z programu TOC. Program TOC dla Edukacji wspiera dzieci i młodzież w procesie nabywania umiejętności; określania i wyrażania własnych potrzeb, jasnego komunikowania się z innymi, wytrwałego dążenia do celu i przewidywania konsekwencji zdarzeń związanych z podjętymi decyzjami.
Bajka to według dzieci historia wymyślona. Z okazji Dnia bajki Żabki przyniosły swoje książeczki, oglądały je i prezentowały innym dzieciom. Była legenda o Warsie i Sawie, bajkowe puzzle, gry ścianki i bajkowe tańce piratów i księżniczek.
„Kodowane zawody naszych rodziców” Rodzice prezentują swój zawód. Wspólnie kodują obrazek opony samochodowej i tworzą tory dla Ozobotów
Dzień dyni w Żabkach. Były tańce, zabawy sportowe, sesja zdjęciowa, poczęstunek przygotowany przez rodziców i tworzenie swojej dyni.
Pamiętamy! ŻABKI odwiedziły cmentarz komunalny i zapaliły znicze na zapomnianych grobach.
26 października dzieci z Grupy Żabki uczestniczyły w akcji ekologicznej Sadzenie Dębów zorganizowane przez Ligę Ochrony Przyrody w Olsztynie, Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela oraz Narodowy Bank Polski. Dzieci uważnie obserwowały w jaki sposób sadzi się drzewa, co jest do tego potrzebne oraz pomagały w ich sadzeniu.
Wycieczka na skrzyżowanie. Obserwowaliśmy ruch drogowy, przypominaliśmy sobie zasady poruszania się po drodze, szukaliśmy i nazywaliśmy znaki drogowe
Wprowadzenie litery: E, e. przy pomocy łączenia: metod syntetycznych, metod analitycznych, metod analityczno – syntetycznych i metod globalnych w Żabkach
Dzień drzewa. Dziś z tej okazji poszukiwaliśmy drzew, nazywaliśmy je. Z okazji ich święta trochę poprzytulaliśmy. Zobaczyliśmy, że ktoś zostawia śmieci w lesie, porozmawialiśmy o takim zachowaniu. Postanowiliśmy na wiosnę wrócić z rękawiczkami, workami i zrobić porządek! Byliśmy również na działce Pani Krysi. Widzieliśmy różne warzywa, owoce, drzewa owocowe. Mogliśmy wyrwać marchewkę, seler, por, cebule. Obejrzeć dojrzałe maliny, pomidory. To był bardzo dobry dzień!
Wprowadzenie litery O metoda Dobrego Startu. Śpiewaliśmy piosenkę o Osie kreśląc po śladzie litery O na dużym arkuszu i na swojej pracy. Następnie układaliśmy literę O z kasztanów, wymyślaliśmy słowa na głoskę O , wyklejaliśmy literkę plastelina i kolorowymi kartkami, a także pracowaliśmy w książkach.
Sportowy piątek – zabawy ruchowe z wykorzystaniem darów jesieni
Jesienny park może być pełen niespodzianek i sekretów. Zadanie w programie UDP: „Jesień w parku”
Dzień muzyki u Żabek był pełen niespodzianek. Na początku odebraliśmy instrumentację do piosenki ” Skaczące kasztany” używając darów jesieni (kasztany, szyszki) a także dostępnych materiałów takich jak rolki po ręczniku papierowym. Okazało się, że muzyka można tworzyć na wszystkim 😉 następnie obejrzeliśmy bajkę o muzykalnych Domisiach. Największa niespodzianką były nasze utalentowane Panie – Pani Ania z gitarą i Pani Marlena z akordeonem i Pan Maciej, który opowiedział nam o keybordzie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat instrumentów muzycznych.
Spacer edukacyjny ” Śladami jesieni” – realizacja projektu międzynarodowego Emocja.
W Żabkach poznajemy walutę Polski i przedterminowo znaki: dodać i odjąć z grą edukacyjną „Oszczędzanie się opłaca”
Warzywno-owocowe i słodkie rytmy w Żabkach z okazji Dnia Chłopaka
Dzień chłopaka
Jesienne kwiaty z 6 klocków lego w Żabkach
Jesienne inspiracje – zabawy matematyczne z kasztanami i praca plastyczna „Jeżyk” z liści.
Światowy dzień jabłka spędziliśmy poznając budowę jabłka. Dzieci dopasowywały napisy do ilustracji porównując z napisem przyporządkowanym do ilustracji . Następnie wykonały pracę plastyczna metoda origami, dorysowując poszczególne elementy: szypułka, kielich, komora nasienna, nasiona. Podczas zabaw swobodnych stemplowały jabłuszkami. Podczas spacery dzieci odnalazły ozdobne małe jabłuszka.
Wrześniowe urodzinki. We wrześniu urodziny miała Nikolka. Z tej okazji zrobiliśmy samodzielnie sałatkę owocowa. Przy okazji poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie nazwy przeróżnych owoców także tych egzotycznych!
Rajd ekologiczny po Lesie Miejskim z przedstawicielami UNO, WFOŚiGW oraz Narodowego Banku Polskiego. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o oszczędzaniu wody, pieniędzy, zbiornikach retencyjnych i wpływie naszych działań na przyrodę. Dziękujemy!
„Żabki wcale nie chciały, żeby LATO odchodziło, więc próbowały przekupić Je owocami i warzywami, potem zatańczyły taniec „Promyk słońca i w końcu pożegnały LATO outdorowo.
„Nowe przygody Olka i Ady” pierwsze spotkanie z podręcznikiem

Zabawy z Puzzlami „Pociąg do liczenia” Jedna układanka a zabaw mnóstwo! Bawiliśmy się cyframi bardzo długo! Zabawy matematyczne, ruchowe, na spostrzeganie wzrokowe. Dzieci same proponowały co możemy jeszcze z puzzlami zrobić.

Żabki Dzień Przedszkolaka obchodziły na sportowo. Już od rana zabawy ruchowe z elementami metody Ruchy rozwijającego W. Sherborne. Następnie zawody drużyn przed budynkiem i zabawy na siłowni i na placu zabaw na Górce Jasia. Na koniec wszyscy dostali medal sportowego przedszkolaka.