Galeria zdjęć

01.06.2021 r. – Dzień dziecka, zabawy integracyjne w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym

Zakładamy zielony kącik przyrody w sali – tym razem Aksamitki

Udało nam się podpatrzeć kilku ,,gości” w naszym ogrodzie. Oni chyba również poczuli już wiosnę

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty”

14.05.2021 r. – ,,Kolory Zdrowia – dzień różowych owoców i warzyw”

Wiosna w ogrodzie

28.03.2021 r. – Jesteśmy odpowiedzialni – Wiosenne porządki na ścieżce sensorycznej

Tropem wiosny: poszukujemy jej zapachów, kolorów i kształtów

22.03.2021 r. – Ziemia nasza planeta- malowanie przy użyciu wałków i folii bąbelkowej

12.03.2021 r. – Kolory zdrowia – witaminowy piątek tym razem przebiegał pod flagą jasnozielonego koloru. Rozpoznawaliśmy za pomocą wzroku, węchu i smaku oraz nazywaliśmy warzywa i owoce w kolorze jasnozielonym. Było pysznie, zdrowo i kolorowo. Wielką niespodzianką okazał się kalafior w zielonym kolorze, wyglądający prawie jak jeż.

5.02.2021 r. – Bal Przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrane na czerwono lub z czerwonym elementem rozmawiały na temat przyjaźni – kim jest dla nich przyjaciel. Wysłuchały opowiadania ,,Zaczarowane królestwo „, poszukiwały zagubionych serc z wykorzystaniem linii TupuTan. Były też wspólne zabawy i tańce w parach oraz w małych grupach. Tego dnia królowały u nas magiczne słowa: proszę, przepraszam i dziękuję.

12.02.2021 r. – tego dnia w przedszkolu królowały ziemniaki, kiwi, orzechy i migdały, imbir i siemię lniane. Były próby smakowe. Dowiedzieliśmy się, dlaczego nie można jeść surowych ziemniaków. Odwiedziliśmy Ziemniaczane Królestwo, czyli piwnicę: miejsce w przedszkolu, gdzie panie kucharki przechowują ziemniaki. Poznaliśmy też nowe urządzenia: wagę sklepową i termometr. Na koniec każdy z nas stworzył swojego ziemniaczanego potworka.

W miesiącu lutym, w naszym małym teatrze uczymy się prezentować innym bajki, które poznaliśmy. Będąc widzem uczymy się zachowywać na przedstawieniu, nagradzać aktorów oklaskami, utrwalamy sobie treść bajek. W roli aktorów staramy się wcielać w rolę, poruszać lalkami, opowiadać historie w odpowiedniej kolejności zdarzeń, co ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Zabawa przy tym jest wspaniała

05.02.2021 r. – Hu hu ha zima wcale nie jest zła, Zimowe szaleństwa na śniegu

04.02.2021 r. – Bal Karnawałowy, w przedszkolu bal nad bale, każdy bawił się wspaniale. Wszyscy przynieśli ze sobą szerokie uśmiechy i nastroje iście zabawowe, zatem nie mogło być inaczej: to był bal nad wszelkie bale! Bawiliśmy się z balonami i chustą animacyjną, która zamieniła się w kolorową karuzelę. Był taniec w parach w rytmie rock&roll, cza-czy, walca, country… przewożenie jaj dinozaurów i taniec z balonami.

 

W styczniu szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Ciekawe co kryje w sobie śnieg ??? Przecież jest taki biały, bielusieńki. Czyżby

21.01 – 22.01.2021 r. Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały występ. Wszystkiego najlepszego

W tym styczniu uważnie przyglądaliśmy się ptakom odwiedzającym nasz ogród, uczyliśmy się je rozpoznawać, uzupełnialiśmy pokarm w karmnikach. Wiemy już, w jakiej sytuacji są zwierzęta leśne zimą i poznaliśmy sposoby pomagania im w przetrwaniu tego trudnego okresu.

15.01.2021 r. –  poznaliśmy warzywa i owoce w białych kolorach. Oglądaliśmy, wąchaliśmy, dotykaliśmy skórki i miąższu, segregowaliśmy w grupy warzyw i owoców. Zauważyliśmy, że w niektórych z nich biały kolor kryje się pod skórką. Smakowaliśmy też surowego kalafiora!

12.01.2021 r. – Ślady na śniegu! Biedronki podczas zabaw w ogrodzie z wielką ochotą obserwują ptaki oraz tropią ślady zwierząt na śniegu. Udało nam się odnaleźć wiele śladów ptasich, kocich, a prawdopodobnie nawet kuny (w zakątku leśnym naszego ogrodu). Pobyt w ogrodzie każdego dnia może być zaskakujący i fascynujący! Uczymy się bawiąc i bawimy ucząc o otaczającej nas przyrodzie. Dziękujemy za przygotowanie nam do tego odpowiednich ubrań 🙂 Teraz żadna przygoda w ogrodzie nie jest nam straszna 🙂