Galeria zdjęć

26 maja „Muchomorki” odwiedziła Kica-Kocia – bohaterka popularnych książeczek dla dzieci. Dzieci były zachwycone😍. W czasie spotkania wysłuchały jednego z opowiadań o przygodach naszego gościa. Wspólnie pośpiewały i zatańczyły. Na koniec spotkania Kicia-Kocia wręczyła dzieciom książeczki i pamiątkowy dyplom.
Spotkanie z programistą: 27 maja Mama Hani i Idalii, Iza Zawistowska i Marcin Kowalski z firmy Caruma opowiedzieli dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Olsztynie o zawodzie programisty, zachęcali dzieci do nauki kodowania i zaprezentowali makietę LEGO, jako miniaturę miasta, której elementami sterowali za pomocą specjalnej aplikacji na telefon.
Tak bawiły się przedszkolaki podczas Festynu Studenci-Przedszkolakom. Były: zabawy badawcze, muzyczno-ruchowe, taneczne i plastyczne oraz różne zagadki i po prostu dużo świetnej zabawy!😊 Dziękujemy Studentom UWM!
Wielkanocne eksperymenty z jajkiem
Malowanie
Pierwszy Dzień Wiosny
Dzień Kobiet
Muchomorki mieszają kolory i sprawdzają, jakie barwy powstają po połączeniu się farb
Czego używamy podczas kąpieli? Muchomorki wiedzą wszystko o higienie osobistej
Eksperyment – malowanie kolorową pianą

Walentynki

Nauka korzystania z lornetki i obserwacje ptaków

Muchomorki wiedzą co to znaczy ,,Karm z głową”. W związku z realizacją projektu dotyczącego prawidłowego dokarmiania ptaków w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego przedszkolaki rozmawiały o tym jak należy dokarmiać ptaki zimą i wyszły na ich poszukiwania do naszego ogrodu. Dzieci wrzucały ziarenka do karmników, a w przedszkolu same stworzyły domki dla ptaków.

Bal karnawałowy

Wigilia oraz Przybycie Mikołaja

Grudniowe urodzinki

Piernikowa masa solna i sztuczny śnieg – zabawy z masami sensorycznymi

Muchomorki ubierają choinkę 🎄🎄🎄

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień Pluszowego Misia w Muchomorkach

Dzień Niepodległości

Urodzinki

Dzień dyni w Muchomorkach

Kolorowe wieże – zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem  kubeczków

„Kolorowe listki”- zabawy z wykorzystaniem jesiennych liści

„Kolczasty jeż”- praca plastyczna. Muchomorki doskonaliły sprawność manualną – składały i przyklejały kolorowe paski

„Mały jeżyk na bębenku gra”- zabawa muzyczna z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych

„Moje ulubione owoce”- dzisiejszego dnia Muchomorki poszerzały wiadomości ma temat owoców, rozpoznawały je i nazywały. Po skończonych zajęciach odbyły się „Owocowe urodziny”. Dzieci zaśpiewały dla naszych solenizantów „sto lat” i składały życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Dziękujemy bardzo rodzicom za dostarczenie różnorodnych owoców 🤗

„W przedszkolnym ogródku gwar i zabaw czas. Już odeszło lato-jesień wita nas…” Muchomorki dzisiaj pożegnały lato i powitały jesień. Wzięły udział w podchodach na placu przedszkolnym szukając darów jesieni. Integrowały się z dziećmi z innych grup śpiewając jesienne piosenki 🍁🍂🌻

20 września – Dzień Przedszkolaka w grupie Muchomorki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy

Pierwsze dni Muchomorków w przedszkolu.

Pierwszy spacer

26.08 i 27.08 gościliśmy dzieci, które od września rozpoczną edukację przedszkolną. Podczas dni adaptacyjnych dzieci poznały salę i panie, uczestniczyły w zabawach plastycznych, ruchowo – muzycznych oraz bawiły się zabawkami. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za spędzony czas w przedszkolu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.